Prapor SDH Rozstání

     V rámci oslav 130 ti let založení hasičského sboru v obci Rozstání, byl výborem SDH navržen a členy SDH schválen návrh na zadání výroby praporu SDH Rozstání.

      Poprvé jsme všichni mohli spatřit prapor při slavnostním žehnání praporu před zahájením XXVI. ročníku memoriálu Vlastimila Antošovského.

     Žehnání praporu provedl vojenský kaplan npor. Petr Šabaka s panem farářem Janem Dobešem z Městečka Trnávky. Slavnostního aktu žehnání praporu se zúčastnili vzácní hosté: poslanec parlamentu ČR pan Václav Neubauer, zástupci Pardubického kraje pan Jílek, pan Krejčí, starosta města Moravská Třebová pan Miloš Izák, starosta OSH Svitavy pan Josef Jiruše, starosta obce Rozstání pan Bubák Aleš a další starostové a hosté z okolních obcí. Ve velkém počtu si událost nenechali ujít občané obce.

   Dalším bodem programu bylo ocenění zasloužilých členů SDH a předání členských průkazů mladým hasičům, kteří v tomto roce zahájili svoji činnost a poprvé na veřejnostiu se představili veřejně na násladném XXVI. ročníku memoriálu Vlastimila Antošovského.

 

     Sbor dobrovolných hasičů získal novým praporem krásný a významný symbol, který zdůrazňuje všechny hodnoty na kterých je hasičské hnutí založeno. Jsou to zejména : svornost,vztah k vlasti,vztah k obci a sdružení hasičů a nezištná pomoc bližnímu. Škoda, že jsou tyto hodnoty dnes tak opomíjené. 

 

 

 

Děkujeme všem občanům, členům i nečlenům SDH, a dalším příznivcům SDH, kteří svou nezištnou finanční pomocí  přispěli na zakoupení praporu SDH Rozstání.

 

 

 

    

      Žehnání praporu zahájil a řídil starosta SDH Martin Pospíšil. Přívital hosty a následně tito dostali prostor pro svoje příspěvky.

     Po proslovech bylo zahájeno žehnání praporu nástupem čestné jednotky s praporem a praporem obce Rozstání. Pan npor. Šabaka a farář Dobeš žehnali nový prapor .

    

 

Po ukončení žehnání praporu byli odměněni zasloužilí členové sboru, předány průkazky novým členům. Následovala ukázka historické ruční stříkačky, hosté byli nadále přítomni a se zájmem shlédli zahájení memoriálu a jeho průběh .

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení